Pakalpojumi
Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Mūsu platuma grādos pinjatas ir salīdzinoši jauna ballīsu dekoru un spēļu sastāvdaļa, tomēr, ja jau tā ir ieguvusi tādu popularitāti viscaur pasaulē, kāpēc gan šo jautro aktivitāti neieviest un neizmēģināt arī mūsu svētkos? Ja šī ir pirmā reize, kad iegādājies pinjatu, zemāk pievienotā informācija Tev palīdzēs nodrošināt to, ka sagatavošanās process pinjatas aktivitātei ir vienkāršs un drošs. 

 

Kas ir pinjata? 

Mūsdienās pinjatas asociējam ar Meksikas kultūru un dzimšanas dienas ballītēm, taču izrādās, ka šī tradīcija aizsākusies Āzijā. Ķīnā Jaunā Gada svētku dalībnieki piepildīja dažādas formas papīra dzīvniekus ar sēklām un graudiem, sasita tās un tad atliekas sadedzināja, vēlāk savācot pelnus kā laimes un auglības simbolu nākamajam gadam. Šo tradīciju novēroja itālietis Marko Polo, kuram pinjatu tradīcija tik ļoti iepatikās, ka viņš ar to iepazīstināja draugus Itālijā. Ar laiku šī spēle palika populāra visā Eiropā, it sevišķi Spānijā. Līdz ar to tieši spāņu misionāri bija tie, kas šo tradīciju ieviesa Dienvidamerikā, taču bija pārsteigti, kad redzēja, ka tur jau pastāv pinjatām līdzīga ieraža reliģiskos rituālos. Tur priesteri pie altāra piepildīja krāsainus māla podus ar dažādiem labumiem, kad tas tika sasists, poda sastāvdaļas kalpoja kā ziedojums un dāvana dieviem. 

Lai izplatītu kristīgo ticību, spāņu misionāri izmantoja jauni iegūtās zināšanas un izveidoja pinjatas zvaigznes formā, kas it kā simbolizē septiņus nāves grēkus, bet pinjatas nūja kalpoja kā simbols mīlestībai, kas var uzvarēt it visu. Saldumi un dāvanas, kas pēcāk izkrita no sasistās pinatas, simbolizēja piedošanu un jaunu sākumu. 

Kā sagatavoties pinjatas spēlei?  Kas jāņem vērā? 

  1. Nevari saprast, ar ko piepildīt pinjatu? Iekšā vari bērt visu, ko vien iegribas, sākot ar konfektēm, mazām un neplīstošām dāvaniņām, zelta šokolādes medaļām un pat konfetti. Atceries gan, ka viss pinjatas saturs kritīs uz zemes, līdz ar to vislabāk izvēlēties gardumus, kas iesaiņoti papīrīšos. Atkarībā no pinjatas lieluma tajā varēsi sapildīt aptuveni 1-2.5 kg saldumu.

  2. Kā piekārt pinjatu? Gan jau esi redzējis kuriozus video, kur spēles dalībniekiem izdodas sasist ne vien pinjatu, bet arī citus svētku dalībniekus un apkārt esošo aprīkojumu, līdz ar to vislabāk to darīt vietā, kur neapdraudēsi citus savus viesus vai iemīļoto trauku servīzi. Ja iespējams, piekar pinjatu ārpusē kāda koka zarā, vai plašā telpā pie griestiem, kur zini, ka nevi

  3. Kad viss spēlei gatavs, vari sākt organizēt spēles procesu! Ja spēli spēlē ar bērniem, tad zini, ka vismaz vienam pieaugušajam jābūt blakus, lai pārliecinātos par bērnu drošību. 

  4. Liec bērniem nostāties rindā no mazākā līdz garākajam, lai pagarinātu spēles procesu un katrs bērns varētu pamēģināt sasist pinjatu vismaz pāris reizes. Ja dosi lielākajiem bērniem priekšroku, ir ļoti iespējams, ka mazākie bērni nemaz netiks līdz pinjatas sišanai, līdz ar to labāk ļaut mazākajiem iesākt spēli. 

  5. Ja vēlies procesu paildzināt vēl vairāk - aizsien bērniem acis, pirms viņi ķeras pie pinjatas nūjas. 

  6. Kad pinjata sasista, ļauj visiem bērniem skriet un savākt izkritušos gardumus.

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

UZMANĪBU! PIEDĀVĀJAM ARĪ HĒLIJA BALONU PIEGĀDI NO VEIKALA RĪGĀ - JAU TAJĀ PAŠĀ DIENĀ!