Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Ķirbju grebšana: padomi un idejas helovīniem 2023

2021/10/20Party Inbox

Helovīna ķirbis šķiet ir viens no Visu Svēto priekšvakara ikoniskākajiem simboliem. Patiesi, ķirbju savākšana un izlemšana, kā tos izrotāt, ir viena no patīkamākajām Helovīna sezonas tradīcijām un dekorācijām. Neatkarīgi no tā, vai izvēlējies izgrebt klasisku ķirbi ar standarta trijstūra acīm, degunu un zobainu smaidu vai tomēr izvēlējies grebt netipiskākus ornamentus, spīdošs ķirbis pie mājas durvīm vai uz palodzes ir klasiskākais Halovīna dekors.

Ķirbju grebšana: padomi un idejas helovīniem 2023

Tomēr ikviens, kurš jebkad mēģinājis piedalīties ķirbju grebšanā zina, ka tas var būt daudz sarežģītāk un ķēpīgāk, nekā tas sākotnēji izskatās, neatkarīgi no tā, vai esat kvalificēts mākslinieks vai iesācējs. Protams, vienmēr iespējams iet citu ceļu un ķirbi izrotāt ar speciālām Halovīna uzlīmēm vai izmantot krāsu, lai klasiski pazīstamās sejas uzgleznotu, tomēr nekas neatsvērs bērnu prieku tā, kā pašizgrebts ķirbis. 

 

Lai palīdzētu jums izgrebt savu sapņu ķirbi, mēs izveidojām ķirbju grebšanas pamācību ar labākajiem griešanas padomiem, kas ļaus jūsu Helovīna ķirbjiem izskatīties un smaržot labi visu svētku sezonu. Uzzini, kā veidot savus griezumus, kā turēt ķirbi, lai nesavainotos un kur vislabāk izmantot ķirbju pārpalikumus.

Ķirbju grebšana: padomi un idejas helovīniem 2023

Ķirbju grebšanas pamācība

Pirms ķeries pie ķirbju grebšanas nepieciešams izvēlēties ķirbi - tam jābūt svaigam, gludam, apaļam un ar plakanu dibenu, lai grebšanas laikā tas neripotu apkārt. Jo neregulārāka būs jūsu Halovīna ķirbja forma, jo sarežģītāk to būs izgrebt. 

 

 1. Sāc griezt ķirbi no apakšas. Lai gan tradicionāli esam pieraduši griezt ķirbim nost augšējo cepurīti, ekserti tomēr iesaka šo caurumu, mīkstuma izgrebšanai, veidot apakšējā ķirbja daļā. Tādā veidā ķirbis ilgāk stāvēs svaigs un tā sienas neiebruks uz iekšu. Ja nu tomēr izvēlies ķirbi grebt no augšpuses, pārliecinies, ka cepurīti nogriez ar nelielu leņķi, lai uzliekot to atpakaļ, tā neikristu atpakaļ ķirbī. 

 2. Izgreb ķirbja mīkstumu. Lai gan vari arī nopirkt speciālu karoti ķirbja grebšanai, mūsuprāt, vislabāk šeit noderēs parasta saldējuma bumbiņu karote. Kad skrāpē ārā mīkstumu un sēklas, atceries, ka jo plānākas sienas izskrāpēsi ķirbja priekšpusē, jo vieglāk tās vēlāk būs izgrebt. 

 3. Uzzīmē dizainu. Kad ķirbis sagatavots grebšanai, beidzot pienākusi kārta tā ornamentu veidošanai. Ja vēlies, lai visi ķirbji ir līdzīgi, vari no papīra veidot šablonu, tomēr, ja vēlies improvizēt, vari ar marķieri uzskicēt izveidoto dizainu uz paša ķirbja. Te gan jābrīdina, ka reizēm šo marķieri pēc grebšanas varēs redzēt, līdz ar to vislabāk kontūras iezīmēt ar asu nazi un īsām, pārtrauktām līnijām. 

 4. Turi ķirbi klēpī. Lai sekotu sava dizaina elementiem, liec ķirbi sev klēpī, tādā veidā būs vieglāk veidot dāžādus ornamentus un uzreiz aplūkot kopskatu. 

 5. Sāc ar lielākajām detaļām. Sīkas detaļas savā darbā varēsi pieslīpēt pašās beigās, no sākuma ir svarīgi tikt vaļā no lielākajām detaļām. Izgriežot zīmējumu, dari to ar asu nazi, kā arī veic īsas kustības, nevis garus vilcienus. Tā zīmējumu veidojošās aprises būs vieglāk kontrolēt. 

 6. Izmanto ķirbja pārpalikumus. No izgrieztajām ķirbja detaļā vari veidot dažādus papildus aksesuārus - matus, pīpi, svilpi vai pat mēli, kas karājas ārā. 

 7. Svaigākam skatam izmanto vazelīnu vai svaigu citrona sulu, kas neļaus izveidotajam zīmējumam apbrūnēt, saglabājot ķirbja izskatu svaigāku ilgāk. 

 8. Sveces ievietošana. Kā pēdējo akcentu, ievieto ķirbī sveci, kad redzi, kur cepurīte sākusi apbrūnēt, izveido nelielu caurumu, pa kuru izplūst sveces dūmi. Ja vēlies, lai ķirbis deg ilgāk un svece nav jāpieskata, vienmēr vari izmantot arī LED tējas svecītes vai gaismiņu virtenes. 

 9. Papildus smaržai. Ja domā ķirbi iedegt mājās uz palodzes, iekaisi iekšpusē nedaudz kanēli un visa māja nu smaržos pēc ķirbja pīrāga. 

 

Ķirbju grebšana: padomi un idejas helovīniem 2023

Kā izgrebto ķirbi ilgāk turēt svaigu

 

Nav nekā spocīgāka, kā skumja paskata izgrebts ķirbis.izmantojot šos vienkāršos trikus, vari pagarināt ķirbja dzīves laiku. 

 1. Lieki ķirbi neaiztiec. Lai jūsu ķirbis ilgāk paliktu svaigs, centies to neaiztikt, jo tādā veidā vari netīšām ķirbi savainot un tas ātrāk bojāsies. 

 2. Vietai ir nozīme. Ja plāno ķirbi turēt ārpusē, novieto to ēnainā un sausā vietā, ja iespējams zem nojumes, tādā veidā laikapstākļi mazāk ietekmēs ķirbja bojāšanās procesu. 

 3. Nomazgā savu ķirbi. Pirms ķeries pie ķirbja grebšanas, nomazgā to, jo tādā veidā vari tikt vaļā no baktērijām, kas veicina ķirbja bojāšanos. 

 4. Apstrādā ķirbi un griezuma vietas. Lai ķirbis mazāk bojātos, iezied grebuma vietas ar eļļu, citronu vai vazelīnu. 

 5. Izvairies no svecēm. Lai gan svecītes ievietošana ķirbī ir kļuvusi par tradīciju, tas ķirbi izžāvēs no iekšpuses un liks tam ātrāk bojāties. Tā vietā sasniedz to pašu efektu, izmantojot LED gaismiņas. 

Ķirbju grebšana: padomi un idejas helovīniem 2023

Kur likt ķirbja pārpalikumus? 

Katram praktiskajam Latvietim šī ķirbja grebšanas tradīcija var likties varen izšķērdīga, tomēr šeit ir pāris veidi, kā izgrebto ķirbi izmantot vēlreiz. 

 1. Izžāvē ķirbja sēklas. Grebšanas procesā noteikti tiksi pie daudz ķirbja sēklām, noliec tās malā un krāsnī izžāvē, lai vēlāk tās izmantotu kā nelielu uzkodu. 

 2. Apēd ķirbi. Ja ķirbis izmantots vien uz vienu vakaru, nav bijis apstrādāts ar kādu speciālu šķidrumu un bijis novietots telpās, to vienmēr var vēlāk izmantot ķirbja zupas un pīrāga gatavošanai. 

 3. Pabaro putnus un zvērus. Sagriez ķirbi uz pusēm un ieber sēklas putniem, tā ļaujot putniem pamieloties vēsajos rudens vakaros. Ķirbi par labu barību uzskatīs arī meža zvēri, truši un vāveres.

 

 

 

Ķirbju grebšana: padomi un idejas helovīniem 2023

Cerams, ka šīs idejas palīdzēs jums veiksmīgi izgrebt savu sapņu ķirbi, kā arī saglabāt tā svaigo izskatu ilgāk nekā parasti. Ja nu tomēr vēlies šos dekorus redzēt mājās, bet nevēlies ķepāties ar ķirbju grebšanu, izmanto tādu dekorus kā ķirbju formas baloni, spainīši un trauki. 

Ķirbju grebšana: padomi un idejas helovīniem 2023

Vairāk ideju

Seko mums Instagram #ŠEITDZĪVOSVĒTKI

.. Girl .. Or.. Boy... Un arī lielām meitenēm patīk vienradži Nav puišu un meiteņu krāsas - ir vienkārši mīļākās krāsas ❤️ Starp mums meitenēm runājot

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

UZMANĪBU! PIEDĀVĀJAM ARĪ HĒLIJA BALONU PIEGĀDI NO VEIKALA RĪGĀ - JAU TAJĀ PAŠĀ DIENĀ!