Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

2020/05/07Party Inbox

Lai gan Latvijā joprojām ir cilvēki, kuri šos svētkus neatzīst, no Amerikas nākusī Visu Svēto Dienas priekšvakara atzīmēšana ir strauji iekļuvusi Latvijas svētku kaleidoskopā un domājams, ka uz palikšanu. Aiz Atlantijas okeāna šiem svētkiem sāk gatavoties pat vairākus mēnešus iepriekš  - izrotā pagalmu, vārtus un durvis ar zirnekļu tīkliem, zirnekļiem, galvaskausiem, skeletiem un izgrebtiem ķirbjiem, kas spocīgi spīd uz katra stūra. Tāpat Helovīna naktī tērpjas ne vien bērni, bet arī pieaugušie - aplūko mūsu piedāvājumu gan pieaugušo helovīna kostīmiem gan bērnu!

Kas ir Helovīni?

Lai gan Halovīns jeb Visu svēto dienas priekšvakars Latvijā tiek atzīmēts salīdzinoši nesen, arvien biežāk var redzēt, ka Helovīna tērpi, saldumu diedelēšana un ķirbju grebšanas tradīcijas kļūst arī par mūsu kultūras sastāvdaļu. Līdz ar to 31. oktobrī, kad ir Helovīni, veikalu plauktos nav iespējams palaist garām Helovīna dekorācijas un tādas tērpa sastāvdaļas kā Helovīnu maskas, grimu, mākslīgās asinis, kā arī citus aksesuārus. Lai gan sākotnēji šķiet, ka Helovīna tradīcijas mums ir svešas, jo nāk no Amerikas Savienotajām Valstīm, tā nemaz nav - šo svētku saknes sniedzas vairāku tūkstošu gadu senā pagātnē un savā attīstībā ietekmējušās no daudzu tautu tradīcijām – romāņiem, ķeltiem un, visbeidzot, arī kristiešiem. Turklāt arī mūsu pagāniskajās tradīcijās šis laiks saistīts ar īpašām tradīcijām, jo ticējām, ka, beidzoties gaišajam laikam un tuvojoties ziemai, robeža starp īsto un mistisko pasauli kļūst īpaši plāna un pār zemi valda viss mistiskais. Mūsdienās reliģiskus rituālus esam nomainījuši pret citām aktivitātēm un vispopulārākā no Helovīna laika aktivitātēm ir pārģērbšanās. 
 

Helovīns – ne tikai bērnu svētki

Lai gan pārģērbšanās un ķirbju grebšana Latvijā joprojām tiek plaši uzskatīta par bērniem paredzētu aktivitāti, mēs domājam, ka lēnām arī pieaugušie saprot, ka šie svētki ir jābauda ne vien kopā ar bērniem, bet arī ar draugiem. Ja svini svētkus kopā ar bērniem, kopīgi veidojiet tērpus, saģērbieties vienoti un kopā grebiet ķirbjus - šādā veidā Helovīns arī mazajiem daudz vairāk paliks atmiņā, it seviški tad, ja izdosies redzēt mammu raganas lomā vai tēti kā pirātu. Ja svini svētkus kopā ar draugiem, tad variet kopā izveidot spocīgu filmu vakaru, izveidot speciālu mūzikas izlasi Halovīna ballītei un pildīt dzērienus dažādās netipiskās pudelēs, šļircēs vai galvaskausos. 

Helovīna vakara idejas steidzīgajiem

Helovīna rotājumi mājām

Lai gan tradicionāli šo svētku krāsas ir melnā un oranžā, neaprobežojies vien ar šīm krāsām un ļauj iztēlei vaļu, izvēloties assinsarkano krāsu, un kombinējot melno krāsu ar violetu vai smaragdzaļu. Nevēlies pieturēties pie vienotas krāsu gammas? Kāpēc lai Tu neizrotātu māju tā, kā to esi redzējis savā mīļākajā šausmu filmā?  Izmanto dekorācijām rudens lapas kā pamatu dekoratīvajām kompozīcijām. Ieeju mājā atbilstoši tematikai izrotājiet ar slotām vai zirnekļu tīkliem, bet pie durvīm var piekārt vainagu melnā krāsā - lai uzreiz ieejot pa durvīm, viesi sajustu noslēpumaino Helovīna noskaņu.

Neaizmirstiet par galvenajiem svētku atribūtiem – ķirbjiem. Tos var izmantot kā svečturus, izvietojot bagātīgā klāstā gan pie mājas ieejas, gan iekštelpās. Starp citu, ja jums nav vēlmes grebt baisos ķirbjus, izgatavo speciālas uzlīmes no melna papīra un izdekorē ķirbjus tādā veidā. Ašiem rotājumiem noderēs arī veci palagi, tomēr, ja patiesi vēlies atstāt iespaidu uz saviem viesiem ieskaties mūsu Halovīna dekorāciju piedāvājumā, kur atradīsi ne vien spocīgus balonus, karināmas dekorācijas un interaktīvas figūras, bet arī zirnekļu tīklus, sikspārņu rotājumus un mākslīgos zirnekļus, kas pavisam ātri spēs pārvērst māju līdz nepazīšanai.

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

Helovīna galda servēšana un rotāšana

Mēs visus steidzīgos varam nomierināt, jo salīdzinoši īsā laikā var izveidot patiešām jautru Helovīna galda dekoru. Jūs pārklājat galdu ar melnu vai oranžu galdautu, ne īpaši akurāti, pat nedaudz nekārtīgi izklājiet marlei līdzīgu audumu, novietojiet mazākus un lielākus galvaskausus kā galvenos dekorus - un Helovīna galda klājums un galvenie akcenti ir gatavi.

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

Ja svētkos izmantojat vienreizējās lietošanas traukus, tad, protams, izvēlieties tos ar ķirbju, galvaskausa vai zirnekļa tīklu zīmējumiem, jo arī tie galdam palīdzēs izskatīties daudz vienotākam un Halovīna svinētājiem gatavam. Mazi plastmasas zirnekļi, kas "rāpo" traukos, arī par skādi kopskatam nenāks, vai ne? Tātad daži nelieli akcenti - un jūsu galds pārvērtīsies par īstas Helovīna ballītes epicentru.^

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

Helovīna uzkodas un dzērieni

Helovīnu nakts tradīcijas Latvijā top arvien iecienītākas pieaugušo vidū tieši to noformējuma un izpausmes iespēju dēļ. Pirms iestājusies ziema ir vēl viena iespēja uzaicināt ciemos draugus, sagādātu sev labas atmiņas un iemūžinātu neaizmirstamos mirkļus fotogrāfijās. Kas gan ir ballīte bez uzkodām un dzērieniem? Arī tās gatavojot, nepieciešam piedomāt pie vizuālā noformējuma! Lej glāzēs sarkanvīnu, izkrāso dzērienus ar krāsainiem liķieriem un noformē galdu ar Helovīna traukiem un aksesuāriem. Lej dzērienus galvaskausa formas traukā, izkaisi mākslīgos zirneklīšus pa visu galdu un sagatavo īpaši spocīgu ēdienkarti, kas servēta uz Halovīna tematikā ieturētiem traukiem. Ja tev tomēr nav laiks gatavot pamatīgu maltīti, bet tāpat vēlies viesiem dot iespēju ar kaut ko panašķoties - izvēlies popkornu klasiskajās Helovīna krāsās vai pildi traukus ar dažādām gumijas konfektēm, kas Halovīna laikā atrodamas īpaši plašā klāstā. 

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

Helovīna kostīmi un aksesuāri

Gatavošanās Helovīnam bieži vien saistās ar galvassāpēm, jo jāizvēlas ne tikai tas, kādā tēlā vēlies iejusties, bet bieži vien uztraukumu rada arī tas, ka nepieciešams šo tērpu sagatavot. Ar mūsu piedāvātajām maskām Visu svēto dienas priekšvakaram patiesi spēsi nobiedēt pat visskeptiskākos šo svētku kritiķus. Vari izvēlēties tādus Helovīna aksesuārus kā mākslīgās asinis, zobi, grims un modelēšanas vasks, lai izveidotu savu tēlu pats, kā nu to esi iecerējis. Ja tērpa izvēli esi atstājis uz pēdējo brīdi, neuztraucies, atradīsi arī pilnībā gatavus Helovīna kostīmus, kas ļaus Tev iejusties tādos tēlos kā briesmīgs klauns, Frankenšteina briesmonis un nāve. Šie tērpi ļaus Tev patiesi izbaudīt svētkus, iejūtoties savos vismīļākajos tēlos. Vēlies pamatīgi nobiedēt savus draugus? Ieskaties, kādos tēlos Tev ļaus iejusties mūsu Halovīna maskas un parūkas, pavisam pārvēršot Tavu vizuālo tēlu līdz nepazīšanai. 

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

Helovīna izklaides un spēles

Bērnu iecienītākā Helovīna aktivitāte ir  viesoties un biedēt savus kaimiņus, cerot groziņos savākt pēc iespējas vairāk kārumu. Šī izklaide pazīstama kā “Saldumus vai izjokosim”, ja arī jūsu kompānijā ir mazi spociņi un arī jums ir sagatavots tērps, tad pievienojaties savam mazajam un dodieties kopīgā saldumu meklēšanā. Ja nu nevēlaties diedelēt saldumus no pilnīgiem svešiniekiem, varbūt ir vērts šo aktivitāti noorganizēt vienas mājas ietvaros un sarunāt ar mājas vai ielas iedzīvotājiem, ka šāda aktivitāte mazajiem būs. Ja tomēr vēlaties ko vienkāršāku, atstājot spokošanos ārpus mājas citām reizēm, šeit būs idejas Helovīna aktivitātēm mājās:

- Ķirbju grebšanas sacensības vai skaistākā / biedējošākā ķirbja sacensības;

- Šausmīga Helovīna stāsta izveidošana, kurā katrs dalībnieks uzraksta teikumu, neredzot iepriekšējā dalībnieka rakstītot;

- Slēpta ēdiena vai lietu uzminēšana ar aizsietām acīm - šeit jūs varat izvēlēties produktus ar nepatīkamu konsistenci, kas izraisīs briesmīgas domas;

-  "Ābolu makšķerēšana" no lielas ūdens bļodas;

- Helovīna dārgumu meklēšana - ar iepriekš sagatavotiem dārgumiem, norādēm un balvām;

- Tradicionālā lekšana maisā- kurš pirmais?;

- "Uzminiet, kas es esmu", uz katras personas pieres uzlīmējot ar Helovīnu saistītā personāža vai priekšmeta vārdu, lai uzminētu, kad viņam pajautā;

Internetā ir ļoti daudz spēļu ideju. Un pat vienkāršas, labi zināmas spēles ir viegli pielietojamas jūsu Helovīna ballītē. Pat ar katru ielūgumu viesiem var nosūtīt lūgumu sagatavot vienu ballīšu spēli - tā būs tikai jautrāk.

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

Kāpēc organizēt pieaugušo Helovīna ballīti?

Mēs drīzāk vaicātu - kāpēc gan ne ?! Mēs visi steidzamies, skrienam, visi esam aizņemti ar saviem darbiem un ikdienas pienākumiem. Patiešām nav daudz veidu, kā vienkārši apstāties un atslēgties no ikdienas, tāpēc labāk izmantosim šos mirkļus. Rudens ir tik drūms un skumjš, līdz ar to Halovīni ir lieliska iespēja ienest savās mājās kņadu un smieklus. Ak, un tā arī Ziemassvētku gaidīšanas laiks nešķitīs tik mokoši ilgs.

Tāpēc, draugi, neko negaidiet un arī leciet iekšā spocīgos piedzīvojumos gatavojoties Helovīna ballītei !!!

Helovīna ballīte pieaugušajiem: idejas un padomi

Saistītās preces
Vairāk ideju

Seko mums Instagram #ŠEITDZĪVOSVĒTKI

.. Girl .. Or.. Boy... Un arī lielām meitenēm patīk vienradži Nav puišu un meiteņu krāsas - ir vienkārši mīļākās krāsas ❤️ Starp mums meitenēm runājot

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

UZMANĪBU! PIEDĀVĀJAM ARĪ HĒLIJA BALONU PIEGĀDI NO VEIKALA RĪGĀ - JAU TAJĀ PAŠĀ DIENĀ!