Pakalpojumi
Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

2023/12/05Party Inbox

Ziemassvētki ir prieka, siltuma un kopīgu tradīciju laiks. Tiesa, Ziemassvētku tradīcijas Latvijā ir visai raibas – kaut kas atceļojis līdz mūsdienām vēl no senlatviešiem, kaut kas iedzīvojies rietumu kultūras ietekmē. Turklāt šie svētki nes sev līdzi unikālu tradīciju kopumu, kas var atšķirties ne tikai no kultūras uz kultūru, bet arī no ģimenes uz ģimeni. Lai kādas Ziemassvētku tradīcijas nebūtu Tavā ģimenē, svētki ir tik silti un patīkami, kādus mēs paši tos padarām. Šajā rakstā esam apkopojuši populāras un nedaudz aizmirstas, mūsdienīgas un senas latviešu Ziemassvētku tradīcijas, līdz ar to, neatkarīgi no tā, vai vēlies sākt jaunas tradīcijas vai atcerēties sen aizmirstas, šis raksts palīdzēs piešķirt Taviem svētkiem burvīgu noskaņu.

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

1. Skaitiet dienas līdz Ziemassvētkiem Adventes kalendārā.

Adventes kalendārs ir skaista tradīcija, kas neviļus no bērniem domātas aktivitātes ir kļuvusi visai populāra arī pieaugušo vidū. Bērniem adventes kalendāru vari iegādāties veikalā, tomēr, ja vēlies to piepildīt ar veselīgākiem našķiem, tad, protams, vari gatavot arī paša rokām. Ja vēlies iepriecināt sevi vai kādu draugu atradīsi arī adventes kalendārus pieaugušajiem, kas piepildīti ar rotaslietām, kosmētikas piederumiem un citām vērtīgām lietām, kas iepriecinās mēneša garumā. Neatkarīgi no tā, kādu Adventes kalendāru izvēlēsies, katru dienu atklājot jaunu pārsteigumu, Tavs Ziemassvētku gaidīšanas laiks būs maģisks un prieka pilns.

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

2. Dariniet Adventes vainagu.

Pirms vēl mājās ienākusi Ziemassvētku eglīte, rotā šo īpašo gaidīšanas laiku ar skaistu Adventes vainagu. Tev ne obligāti, protams, Adventes vainags jātaisa pašam, bet mēs uzskatām, ka tā veidošana var kļūt par īpašu Ziemassvētku tradīciju visai ģimenei. Sāc dienu ar iešanu uz mežu, savāc čiekurus, egļu zarus, tāpat vietējā tirdziņā vari iegādāties dzērvenes krāšņākam vainagam, kā arī ieskriet kādā mazā veikaliņā pēc skaistām, Latvijā darinātām svecēm un lentītēm.

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

3. Klausieties Ziemassvētku mūziku.

Ziemassvētku mūzikas klausīšanās ir apburošs veids, kā ieslīgt svētku noskaņā. Ziemassvētku dziesmu burvīgās melodijas un sirdi sildošie vārdi spēj izraisīt prieku un nostalģiju pat vislielākajam svētku nīdējam. Neatkarīgi no tā, vai rotājat egli, saiņojat dāvanas vai vienkārši baudāt omulīgu vakaru pie kamīna, Ziemassvētku mūzika var piešķirt ikkatrai aktivitātei papildu siltuma slāni. No klasiskām dziesmām, kas ir izturējušas laika pārbaudi, līdz mūsdienu svētku hitiem, daudzveidīgais Ziemassvētku mūzikas klāsts būs piemērots ik visām gaumēm.

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

4. Cepiet kopā piparkūkas.

Ziemassvētku cepumu cepšana ir tradīcija, kas svētku sezonā sagādā prieku un ienes lielisku smaržu it visās mājās. Gaisā virmojošs piparkūku aromāts, smieklu un pļāpāšanas skaņas, ģimenei un draugiem pulcējoties virtuvē – šīs ir receptes sastāvdaļas, kas padara piparkūku cepšanu par sirdi sildošu pieredzi. Ja vēlies sevi īpaši izaicināt šajos svētkos, kāpēc gan neuztaisīt savu sapņu mājiņu no piparkūkām?

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

5. Sarīkojiet neglīto džemperu ballīti.

Neglīto džemperu ballītes organizēšana ir fantastisks veids, kā jūsu svētku svinībās iekļaut vieglu jautrību. Neglīto džemperu ballītes ir kļuvušas par iemīļotu Ziemassvētku tradīciju kā korporatīvajos pasākumos, tā arī draugu vidū. Izvēlies sev un ģimenei Ziemassvētku džemperus kādā lietoto preču veikalā vai smelies idejas internetā, lai to izveidotu pats, nosūti draugiem ielūgumus, izdekorē mājokli ar Ziemassvētku dekorācijām, izdomā Ziemassvētku spēles un ballīte var sākties. 

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

6. Kopā ar bērniem rakstiet vēstules Ziemassvētku vecītim.

Svētku sezonai tuvojoties, ģimenes un bērni labprāt iesaistās Ziemassvētku tradīcijā  - rakstīt vēstules Ziemassvētku vecītim. Šis svētku rituāls parasti notiek pāris nedēļas pirms Ziemassvētkiem, piepildot mājas ar gaidu pilnu satraukumu. Pulcējieties kopā ar bērniem pie galda, apbruņojieties ar krāsainām pildspalvām, skaistu vēstuļpapīru un cerību pilnām sirdīm. Piepildiet šo vakaru ar maģiju, rakstot sirsnīgus vēstījumus jautrajam vecītim no Ziemeļpola, aprakstot labos darbus un vēlmes svētkos. 

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

7. Dariniet un iesaiņojiet dāvanas.

Ne vienmēr mīļākās dāvanas nāk no veikala plauktiem, ja arī tu šogad esi izvēlējies dāvanas darināt pats, sāc tam gatavoties laicīgi. Bērni var veidot skaistas glezniņas, rokdarbus, ko dāvināt vecvecākiem, Tu adīt zeķes un šalles, lai sasildītu svētku dalībnieku sirdis, kā arī, izpaust savus talantus virtuvē, gatavojot tādas dāvanas, kas kūst uz mēles. Protams, ka šīs dāvanas arī ir skaisti jāiesaiņo, un šeit nu vari ļaut savai iztēlei lidot brīvi - iegādājies dekoratīvās uzlīmes, lentītes un bantītes, skaistas dāvanu kastītes, kā arī dažādas papīra deorācijas un ķeries pie darba!

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

8. Skatieties sirdsmīļas Ziemassvētku filmas.

Mūsuprāt, Adventes laiks nav iedomājams bez tādām kulta klasikas filmām kā “Viens pats mājās”, “Riekstkodis” un “Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus”. Šī svētku laika pavadīšana ir apburošs veids, kā ieviest svētku noskaņu, radot maģisku atmosfēru, kas sasaucas gan ar nostalģiju, gan prieku. Ielien zem plediņa ar karsta kakao krūzi rokās un ļaujies Ziemassvētku filmu maratonam!

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

9. Mācīties dzejolīšus svētku vakaram.

Jau pāris nedēļas pirms Ziemassvētkiem gaisā virmo svētku noskaņa, un daļa no šīs burvības slēpjas senajā tradīcijā mācīties un skaitīt Ziemassvētku dzejoļus. Šajos pantiņos ir atspoguļota prieka, mīlestības un Ziemassvētku brīnuma būtība. Šogad sarunājiet atgriezt tradīciju, kur pie dāvanu saņemšanas jāskaita dzejolīši ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Iemācies jaunas rindas vai atceries sen aizmirstus vecos dzejolīšus un baudi dzejas burvību kopā ar ģimeni.

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

10. Ejiet izvēlēties eglīti un to izdekorējiet.

Ziemassvētku eglītes izvēle un rotāšana ir svinīga un lolota tradīcija, kas pavisam noteikti ziņo, ka svētki jau ir pavisam tuvu. No egles svaigā aromāta līdz mirdzošām gaismiņām un rotājumiem, šī eglīte ienes mājās prieku un siltumu. Neatkarīgi no tā, vai eglīti izvēlēsieties mežā, audzētavā vai veikalā, dodieties to izvēlēties kopā! Pārsteidziet sevi šogad ar kādu “neglīti” vai karalisku Ziemassvētku eglīti, kādu rāda filmās. Ierodoties mājās, izvelciet rotājumus, veriet popkorna virtenes un grieziet no papīra sniegpārsliņas, ļaujieties svētku burvībai un izveidojiet visskaistāko eglīti, kāda jums līdz šim bijusi. 

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

11. Spēlējiet Ziemassvētku spēles.

Te nu atkal iztēlei nav robežu, jo spēles var būt gan modernas, gan ģimenē iemīļotas, kā arī tradicinālas. Variet sagatavot Ziemassvētku mīklas vai viktorīnu, izvilkt no plaukta vismīļāko galda spēli vai iesaistīties kādā tradicionālā rituālā, piemēram, bluķa vilkšanā. Pats svarīgākais, ka kopā pavadiet laiku un veidojiet atmiņas, kas sildīs sirdi arī turpmākajos ziemas mēnešos.

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

12. Lejiet laimītes.

Kā jau ikkatri latviešu saulgriežu svētki, arī Ziemassvētki ir saistīti ar zīlēšanu un maģiskiem rituāliem. Tā piemēram, Ziemassvētku vakarā zīlēja, kad precēsies, metot vainagus eglītē, lai redzētu, cik gadi vēl jāgaida līdz kāzām. Šādas zīlēšanas tradīcijas gan reti sastopamas mūsdienu svētkos, tomēr viena paraža gan palikusi tikpat populāra - laimīšu liešana. Lai gan šobrīd tā vairāk saistīta ar Jaungada svinībām, agrāk to darīja Ziemassvētkos. Izkausēja metālu, ielēja aukstā ūdenī un īpatnējos veidojumus tad vēro un mēģina paredzēt nākošā gada laimi vai, varbūt, nelaimi.

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

13. Apmeklējiet Ziemassvētku koncertu vai dievkalpojumu.

Ziemassvētku koncerta vai dievkalpojuma apmeklējums ir brīnišķīgs veids, kā atzīmēt priecīgos svētku notikumus. Neatkarīgi no tā, vai baudīsi svētku mūziku vai apmeklēsi dievkalpojumu, šie pasākumi noteikti sniegs kopības sajūtu un ļaus brīdi pārdomām. 

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

14. Dodieties slidot vai slēpot.

Iesāc svētku sezonu, dodoties slēpot vai slidot! Tas ir aizraujošs veids, kā patiesi izbaudīt ziemas burvību, jo abas aktivitātes piedāvā iespēju izbaudīt dienu uz sniegotas ainavas fona. Izbaudi dienu kopā ar draugiem, izbaudi skaisto ziemas dabu un sasildies pēc sportiskās aktivitātes ar karstu tēju un pīrādziņiem. Mēs esam pārliecināti, ka slidinoties apkārt Tu notversi arī svētku sajūtu!

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

15. Apmeklējiet Ziemassvētku tirdziņu.

Šie Ziemassvētku tirdziņi, ko rotā mirgojošas gaismiņas un piepilda skaista mūzika un gardas smaržas, piedāvā maģisku atmosfēru, kas neļaus palikt vienaldzīgam. Šeit vari iegādāties unikālas ar rokām darinātas dāvanas no vietējiem amatniekiem, izbaudīt karstvīnu un štovētus kāpostus. Ja sanāk laiks, paskaties, kādu svētku programu šie tirdziņi piedāvā un sagaidi  kādu koncertu vai tradicionālu deju priekšnesumu, ar krāšņi izrotātu piparkūku sirdi rokās. 

Ziemassvētku tradīcijas savij kopā prieka, mīlestības un lolotu atmiņu pavedienus, radot bagātīgus un dinamiskus svētkus. No siltuma, pulcējoties pie Ziemassvētku eglītes, līdz apburošajiem aromātiem, kas plūst no virtuves, katrai tradīcijai ir unikāla vieta mūsu sirdīs. Neaizmirsti, ka šo svētku aizņemtībā, Ziemassvētku tradīcijas kalpo kā enkuri, kas palīdz mums apstāties un kaut uz brīdi izbaudīt šos skaistos svētkus. Veido savas tradīcijas, smelies no mūsu padomiem un veido tādus svētkus, kādus pats vēlies. Lai sirsnīgi svētki!

15 ziemassvētku tradīcijas svētku noskaņas radīšanai

Vairāk ideju

Seko mums Instagram #ŠEITDZĪVOSVĒTKI

.. Girl .. Or.. Boy... Un arī lielām meitenēm patīk vienradži Nav puišu un meiteņu krāsas - ir vienkārši mīļākās krāsas ❤️ Starp mums meitenēm runājot

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

UZMANĪBU! PIEDĀVĀJAM ARĪ HĒLIJA BALONU PIEGĀDI NO VEIKALA RĪGĀ - JAU TAJĀ PAŠĀ DIENĀ!