Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

6 idejas valentīndienas dekorācijām un dāvanām

2020/02/11Party Inbox

Kas ir Valentīndiena? 

Valentīndiena vai Svētā Valentīna diena ir svētki, kurus ik gadu svinam 14. februārī, Šajos svētkos cilvēki svin savu mīlestību pret citiem, dāvinot viens otram kartiņas, saldumus un ziedus. Tāpat Valentīndienā ierasts otru pārsteigt ar romantiskām vakariņām un citiem mīļiem žestiem. Vēlies uzzināt, kas ir Svētais Valentīns un kā radās Valentīndiena? Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādas ir Valentīndienas tradīcijas un svētku izcelšanās vēsture. Tāpat šajā rakstā varēsi smelties dažādas vienkāršas, bet mīlestības pilnas idejas, kā pārsteigt savus mīļos svētkos.

Kā radās Valentīndiena?

Valentīndienas vēsture ir bagāta un pārsvarā tās izcelsme skaidrota ar divām vēsturiskām leģendām. Paši pirmssākumi domājams meklējami jau Senajā Romā, kur ik gadu februāra vidū tika svinēts Luperkālijas (Lupercalia) jeb pavasara atnākšanas festivāls. Šajos svētkos veica dažnedažādus rituālus auglības veicināšanai, kā arī izspēlēja loteriju, kuras laikā tika savesti kopā neprecētie Romas iedzīvotāji. Daļa no nejauši saliktajiem pāriem esot vēlāk arī apprecējušies, tomēr, ienākot kristietībai, šo festivālu aizliedza un tā vietā nāca Svētā Valentīna diena. 

Kas tad ir šis noslēpumainais Svētais Valentīns? Leģenda vēsta, ka reiz dzīvojis kāds priesteris Valentīns, kurš, nesekojot imperatora aizliegumam, slepeni salaulājis pārus, lai izglābtu vīriešus no došanās karā. Tolaik imperators uzskatīja, ka neprecēti vīrieši esot labāki karavīri, līdz ar to tiem bija liegts precēties. Kad priestera afēra tika atklāta, viņu apcietināja. Atrodoties apcietinājumā, moceklis Valentīns iemīlējās cietumsarga meitā, kurai pirms nāvessoda atstājis vēstuli, to parakstot ar vārdiem “no Tava Valentīna” - frāze, kas līdz pat mūsdienām tiek lietota Valentīndienas apsveikumu kartītēs. 

6 idejas valentīndienas dekorācijām un dāvanām

Valentīndienas tradīcijas

Viena no senākajām Valentīndienas tradīcijām ir apsveikt mīļoto ar īpašu novēlējumu svētku kartītē. Parasti uz tām attēloja Kupidonu, sirsniņas, putnus un rotāja ar mežģīnēm un lentēm. Tikai 20. gadsimtā atklātnīšu dāvināšanai pievienojās citu dāvanu pasniegšana - sarkanas rozes, šokolādes konfektes, plīša lācīši un dārglietas. 

Valentīndiena mūsdienās kļuvusi populāra it visur pasaulē, tomēr tradīcijas var atšķirties, teiksim, Dienvidkorejā mīlestības dienu svin ik katru mēnesi 14. datumā - maijā rožu dienu, jūnijā skūpstu dienu un decembrī apskāvienu dienu. Japānā Valentīndienu dēvē par vīriešu dienu, jo sievietes ir tās, kas saviem mīļotajiem dāvina dāvanas. Šajā dienā Japānā ierasts arī skaļi izkliegt mīlestības apliecinājumus, kuram visskaļāk izdodas to izdarīt, tas saņem balvu.

Idejas Valentīndienas dāvanām un dekorācijām

Tev ir iespēja Valentīndienu pavadīt, kā vien Tev liekas pieņemamāk, mēs esam apkopojuši pāris idejas, kas var kalpot gan kā Valentīndienas dekorācijas, gan arī dāvanas.

Valentīndienas baloni un balonu dekorācijas

Lai gan daudziem šķiet, ka balonu dāvināšana Valentīna dienā ir kaut kas pārāk ierasts un banāls, tomēr mēs pretojamies šim apgalvojumam, jo ir lietas, kuru vērtība nezūd vien tāpēc, ka tā ir klasika un tradīcija tāpat kā ziedi un šokolāde. Gluži tāpat kā, piemēram, sieviešu dienā ierasts dāvināt tulpes, tāpat Valentīndiena daudzām dāmām asociējas ar skaistām sarkanām rozēm un mīļu balonu vai rotaļlietu. Turklāt atgādinām, ka balonam ne vienmēr jābūt sirds formā, pie mums varēsi iegādāties visdažādākās formas un izmēru balonus, kā arī veidot no tiem balonu pušķus un kompozīcijas. Jūs tos variet pildīt ar hēliju vai vienkārši ar gaisu un veidot kompozīcijas tādā veidā. Liekas, ka hēlija baloni būs par dārgu? Ko Tu teiktu par 100 sarkaniem baloniem pildītiem ar gaisu? Jā, tieši tā - iedomājies otras pusītes sajūsmu, atnākot mājās un ieraugot pilnu istabu ar baloniem?  Pamēģini un pastāsti, kā Tev gāja!

6 idejas valentīndienas dekorācijām un dāvanām

Valentīndienas uzkodas jūsu mīļajiem


Jūsu mājās nav pieņemts tērēties un pirkt Valentīndienā dāvanas vai ziedus? Varbūt esiet praktisku dāvanu cienītāji? Kāpēc nepārsteidz savu mīļoto citādāk, neieguldot papildus līdzekļus dāvanas iegādei? Teiksim, ierasto brokastu vietā, sagatavo brokastu maizītes sirds formā. Kādēļ Tu nevarētu ierasto rīta omleti izcept sirds formā, izmantojot cepumu formiņas? Rīta skrējienā tam nepietiek laika? Tas nekas, jo tikpat efektīvi variet pagatavot ierastās brokastis un ņemt talkā uzkodu kociņus, kuri veidoti no dekoratīvām sirsniņām vai citiem sarkaniem akcentiem. Vakarā patīk našķoties un skatīties kādu labu filmu? Sameklējiet mīļāko filmu, iegādājaties svētkiem piemērotas krāsas popkornu un uz uzkodu kociņiem vai irbulīšiem saduriet dažādas uzkodas - vakars būs izdevies, turklāt paliks atmiņā, kā kaut kas īpašs. 

6 idejas valentīndienas dekorācijām un dāvanām

Valentīndienas dāvanu idejas

Ja parasti tomēr sagādājiet nelielas dāvaniņas Valentīndienā, bet vēlies iekļauties nelielā budžetā? Paštaisītas dāvanas būs tieši laikā - izdomā, kas Tev atgādina par kādu kopēju atmiņu, kādu īpašu mirkli un, izmantojot fotogrāfijas vai rakstītas kartiņas, izveido personalizētu dāvanu. Tam ne obligāti jābūt foto albumam! Piemēram, izmanto lielāku foto rāmi, kurā iesien aukliņas un uz aukliņām,ar knaģīšu palīdzību piestipriniet pārīs mīļākos fotouzņēmumus, attīstītus mazākā formātā. Izmanto hēlija balonus, kuriem katram aukliņas galā piesiets mīļākais momentuzņēmums!  Vēlies ierastās apsveikumu kartiņas vietā uzdāvināt kādu mīļu pārsteigumu? Nopērc rāmīti ar koka sirsniņām un uzraksti uz katras no tām kādu īpašu novēlējumu, iemeslu, kāpēc otru mīli vai atmiņu no kāda randiņa! 

6 idejas valentīndienas dekorācijām un dāvanām

Valentīndienas dekorācijas - mazie akcenti

Valentīndiena nebūt nenozīmē, ka visparkārt ir jābūt lielām sirdīm, simtiem sveču un rozēm katrā stūrī. Ja vēlies ko neuzkrītošu ikdienas noformējumā, kas kādu laiciņu pirms un pēc Valelntīndienas atgādina par sevi, izvēlies pavisam sīkas detaļas. Mazs stūrītis viesistabā, kurš noformēts Valentīndienas stilā. Kāda svecīte - parasta vai sirsniņas formā. Ap svecītēm tematiski konfetī vai kristāliņi sirds formā. Varbūt mākslīgās rožlapiņas? Ja nav vēlme pēc standarta dekoriem, izvēlies neitrālos dekorus sarkanos toņos – pērļu virtenes, konfetī vai LED gaisminu virtenes un tamlīdzīgi.

6 idejas valentīndienas dekorācijām un dāvanām

Valentīndienas papīra dekorācijas

Šī gan izklaide vairāk piemērota tiem, kuriem pa māju jau skraida arī mazākas pēdiņas, kurām gribas parādīt svētku būtību un uzrīkot kādu aktivitāti. Kopā ar bērniem variet izdekorēt kādu mājas stūri ar lampiņām, balonu un karodziņu virtenēm un izrotāt māju ar nopirktajām dekorācijām. Gribiet pārsteigt vecvecākus vai bērnu draugus ar kādu īpašu dāvanu? TKāpēc neizveidojiet dekorus no papīra paši? Internetā ir tik daudz labu ideju papīra rotājumiem, ko pagatavot kopā ar pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem - vajag tikai nedaudz pacietības un vēlmi darboties!

6 idejas valentīndienas dekorācijām un dāvanām

Īpašs Valentīndienas galda noformējums

Varbūt Tu esi izlēmis šos svētkus atzīmēt draugu pulciņā? Kāpēc ne! Lai top sirsniņballe! Taisi uzkodas, gatavo sarkanas krāsas boli, kurā peldēs zemenes un sirsniņas formā izgriezti apelsīni. Glāzē katram liec sarkanas krāsas papīra salmiņu vai rozā karodziņus! Spēcīgākam akcentam izmanto tematiskās Valentīndienas papīra salvetes vai šķīvjus ar sirsniņām, kā arī spraud uzkodās jau iepriekš pieminētos uzkodu kociņus. Galdam par pamatu lai kalpo sarkans galdauts un tam pa virsū klāj zelta galda celiņu vai izbārsti dekoratīvos konfetī! Neaizmirsti vakara kulminācijā izšaut konfetī plaukšķeni, no kuras ārā  izšaujas spīdīgas, sarkanas folija sirsniņas!

6 idejas valentīndienas dekorācijām un dāvanām

Saistītās preces
Vairāk ideju

Seko mums Instagram #ŠEITDZĪVOSVĒTKI

.. Girl .. Or.. Boy... Un arī lielām meitenēm patīk vienradži Nav puišu un meiteņu krāsas - ir vienkārši mīļākās krāsas ❤️ Starp mums meitenēm runājot

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

Jūsu ērtībām - ir pieejama hēlija balonu piegāde Rīgā un Pierīgā.