Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Kāzu gadadienas: nosaukumi, idejas svinībām un dāvanām

2024/03/11PartyInbox

Kāzu gadadienu atzīmēšana ir skaista tradīcija, kas godina pāra mīlestību un kāzu dienā veikto solījumu. Katrai kāzu jubilejai ir unikāls nosaukums, simbolika un nozīme, turklāt, jo lielāka ir kāzu jubileja, jo vairāk tā simboliski ir saistīta ar vērtīgāku, izturīgāku un skaistāku materiālu. Konkrēti temati un simboli, kas saistīti ar katru gadadienu, laika gaitā un dažādās kultūrās ir mainījušies, taču kopumā tie atspoguļo īpašības, kas tiek novērtētas stiprā un ilgstošā laulībā. Šajā rakstā esam apkopojuši visaptverošu kāzu gadadienu nosaukumu sarakstu, un dažas radošas idejas to svinēšanai un dāvanām.

Kāzu gadadienas: nosaukumi, idejas svinībām un dāvanām

1 gada kāzu jubileja: papīra kāzas

Simbolisms: kad pirmais gads apritējis, pāris svin papīra kāzu jubileju. Papīrs simbolizē pirmā laulības gada trauslo dabu, kā arī jaunu sākumu jeb tukšu lapu, kuru pāris varēs piepildīt ar kopēju atmiņu ainavām un stāstiem. 

Idejas svinībām: šajā dienā būtu svarīgi pagremdēties atmiņās par skaisto kāzu dienu un pirmo laulības gadu. Rakstiet viens otram mīlestības vēstules, izveidojiet pirmā gada atmiņu albumu vai plānojiet romantisku pikniku ar papīra rotājumiem.

Idejas dāvanām: šajā kāzu gadadienā dāvini visu, kas Tev saistās ar papīru. Dāvini dāvanu kartes uz kopīgiem piedzīvojumiem. Bieži vien laulības sākumā tiks novērtētas arī papīra naudaszīmes, kopīgas dzīves uzsākšanai.

2 gadu kāzu jubileja: kokvilnas kāzas

Simbolisms: kokvilna simbolizē komfortu, izturību un elastību. Kokvilna ir izgatavota no daudziem pavedieniem, kas saausti kopā. Līdzīgi arī laulībā -  jo ilgāk esat precējušies, jo vairāk jūsu dzīves kļūst savstarpēji saistītas.

Idejas svinībām: otro kāzu jubileju nosviniet komfortabli un te nu jums pašiem jāsaprot, ko tas nozīmē jums - skaista atpūta viesnīcā vai silts vakars mājās, skatoties mīļākās filmas un graužot iecienītākos gardumus, ietinoties mīkstos plediņos.

Idejas dāvanām: otrajā kāzu gadadienā variet dāvināt kokvilnas gultasveļu, galdautus vai saskaņotus krekliņus.

3 gadu kāzu jubileja: ādas kāzas

Simbolisms: āda simbolizē izturību un spēju pielāgoties. Šo trīs gadu laikā savu otro pusīti jau esi labi iepazinis, līdz ar to vari daudz labāk iejusties otra “ādā”.

Idejas svinībām: šajā kāzu gada dienā plānojiet nedēļas nogales atpūtu lauku mājā, izjādi ar zirgiem vai kopīgi izbaudiet kādu ādā iesietu grāmatu. Variet arī ļauties ķermeņa lutināšanas priekiem ar kādu kopīgu pāra masāžu vai SPA apmeklējumu.  

Idejas dāvanām: trešajā kāzu gadadienā dāvini izstrādājumus no ādas – aproces, jostas, un makus.

4 gadu kāzu jubileja: lina, zīda vai ziedu kāzas

Simbolisms: lins latviešu kultūrā izsenis uzskatīts par greznu audumu, līdz ar to tas simbolizē pārticības un bagātības ienākšanu mājās.

Idejas svinībām: pavadiet romantiskas vakariņas pie lina galdautiem klāta galda vai plānojiet ziedu ballīti kopā ar mīļajiem.

Idejas dāvanām: ceturtajā kāzu gadadienā dāvini pārim tādus lina izstrādājumus kā dvieļi, priekšauti, gultasveļa. Tāpat vari dāvināt arī zīda apģērbu, aksesuārus, kā arī rotas ar ziedu motīviem. 

5 gadu kāzu jubileja: koka jeb ceriņu kāzas

Simbolisms: koks apzīmē attiecību spēku un izaugsmi pēc piecu gadu laulībām. Bieži vien šī jubileja ir simboliski saistīta arī ar attiecību pārbaudījumu gadu, jo koks ir viegli uzliesmojošs materiāls, tomēr mēs domājam, ka var šo kāzu jubileju saistīt arī ar attiecību liesmas noturēšanu, kā arī stabilitāti, kas iegūta gadu laikā.

Idejas svinībām: iestādiet kopā koku vai dodieties pārgājienā pa mežu un izbaudiet pikniku dabas ieskautā vietā.

Idejas dāvanām: dāviniet dažādas praktiskas dāvanas - koka dēlīšus, karotes, traukus, rotas, vēl labāk, ja tās būs jūsu rokām darinātas dāvanas. 

Kāzu gadadienas: nosaukumi, idejas svinībām un dāvanām

6 gadu kāzu jubileja: čuguna jeb cukura kāzas

Simbolisms: čuguns simbolizē laulības saišu stiprumu un to spēju izturēt laika pārbaudi. Turklāt attiecības šo gadu laikā kļuvušas ciešākas, bet kopdzīve saldāka.

Idejas svinībām: izbaudiet šokolādes masāžu pārim, dodieties kādā gurmānu piedzīvojumā vai izkaliet monētu kā simbolu kopā pavadītajam laikam.

Idejas dāvanām: sestajā kāzu jubilejā vari pārim dāvināt dažādus čuguna izstrādājumus (katli, pannas) vai kādu gardu dāvanu (vakariņas restorānā, saldo popkornu).

7 gadu kāzu jubileja: vilnas jeb vara kāzas

Simbolisms: vilna simbolizē siltumu, komfortu un drošību, atspoguļojot mājīgumu, kas ienācis septiņu gadu ilgajā laulībā. Varš savukārt simbolizē spēku un pieredzi.

Idejas svinībām: septītajā gada dienā variet mēģināt uzadīt viens otram kādu piemiņas lietu, apmeklēt aitu fermu vai sasildīties ar kādu pirts rituālu.

Idejas dāvanām: dāvini vilnas džemperus, zeķes vai segas. Tāpat vari dāvināt arī vara izstrādājumus, piemēram, traukus.

8 gadu kāzu jubileja: bronzas kāzas

Simbolisms: bronza ir vara (veiksmes simbols) un alvas (izturības simbols) kombinācija. Tradicionāli tiek uzskatīts, ka bronzai piemīt dziedinošs spēks, un tāpēc tā ir saistīta ar labu veselību laulībā, simbolizējot attiecību izturību pat grūtos laikos.

Idejas svinībām: apmeklējiet bronzas lietuvi, lai iegūtu unikālu pieredzi, vai pārbaudiet laulības spēku ar kādu pārbaudījumu kvesta istabā vai gaisa šķēršļu trasē. 

Idejas dāvanām: astotajā kāzu gadadienā dāviniet dažādas spīdīgas lietas – rotaslietas, auskarus, kulonus, skaistas fotogrāfijas bronzas krāsas rāmīšos.

9 gadu kāzu jubileja: māla (keramikas) kāzas

Simbolisms: keramika apzīmē skaistumu un pārvērtības, kas notiek ar pāri deviņu gadu laulības laikā. 

Idejas svinībām: dodieties kopā uz keramikas nodarbību un pagatavojiet viens otram kādu skaistu krūzīti vai trauku kā piemiņas lietu.

Idejas dāvanām: devītajā kāzu gadadienā dāvini pārim keramikas traukus un izstrādājumus.

10 gadu kāzu jubileja: rožu (alvas) kāzas

Simbolisms: alva simbolizē elastību, kas nepieciešama, lai laulība saglabātos desmit gadus. Sarkanas rozes savukārt ir mīlestības simbols.

Idejas svinībām: uzrīkojiet elegantu vakaru vai tropisku ballīti kopā ar draugiem, dodieties kopīgā pastaigā pa Rundāles pils rožu dārzu.

Idejas dāvanām: desmitajā kāzu gadadienā pasniedz pārim rozes un dāvanas, kas patiesi viņus iepriecinās. Ja plānots lielāks pasākums, viesi kopīgi var vienoties par kādas dāvanas iegādi. 

Kāzu gadadienas: nosaukumi, idejas svinībām un dāvanām

11 gadu kāzu jubileja: tērauda kāzas

Simbolisms: tērauds simbolizē laulības saišu spēku un noturību jeb attiecības, kas spēušasj izturēt dažādus dzīves izaicinājumus.

Idejas svinībām: kāpēc šajā gadadienā neatzīmēt svētkus ar kādu izaicinājumu? Dodieties uz šautuvi, kartingu trasi vai dodieties izbraucienā ar kanoe pa Gauju. 

Idejas dāvanām: vienpadsmitajā kāzu gadadienā dāviniet pārim tērauda izstrādājumus. Apsveriet personalizētas tērauda juvelierizstrādājumus, pēc pasūtījuma iegravētu tērauda pulksteni vai elegantu tērauda vīna glāžu komplektu.

12 gadu kāzu jubileja: niķeļa kāzas

Simbolisms: niķelis simbolizē pāra spēju uzturēt laulības spozmi un attiecību nopulēšanu.

Idejas svinībām: lai uzturētu attiecībās dzirsteli vislabāk šos svētkus atzīmēt ar kopīgu laika pavadīšanu. 

Idejas dāvanām: divpadsmitajā kāzu gadadienā dāvini pārim kādu kopīgu piedzīvojumu, niķela izstrādājumus un interesantus interjera priekšmetus, tomēr vienmēr atceries, ka vismīļākās dāvanas ir tās, kas nāk no sirds, līdz ar to neaprobežojies tikai ar niķeļa tematiku.

13 gadu kāzu jubileja: mežģīņu kāzas

Simbolisms: mežģīnes simbolizē mīlestības sarežģīto skaistumu un smalko dabu.

Idejas svinībām: apkopojiet mežģīņu eleganci un romantiku, izplānojot izsmalcinātu un elegantu vakaru. Noorganizējiet vakariņas sveču gaismā burvīgā restorānā vai mājās, organizējiet ceļojumu uz Igaunijas mežģīņu muzeju.

Idejas dāvanām: trīspadsmitajā kāzu gadadienā pārsteidziet savu partneri ar pārdomātām mežģīņu dāvanām, kas atspoguļo jūsu attiecību skaistumu. Apsveriet iespēju dāvināt mežģīnēm rotātu fotoalbumu, kas piepildīts ar jūsu kopīgā ceļojuma attēliem, smalku mežģīņu šalli vai mežģīņu apakšveļu, lai piešķirtu jūsu svinībām romantikas pieskārienu.

14 gadu kāzu jubileja: ziloņkaula kāzas

Simbolisms: ziloņkaula kāzas atspoguļo stabilitāti, retumu, pacietību un cieņu, kas raksturīga ilgstošai laulībai.

Idejas svinībām: dodieties kopā uz zooparku vai apmeklējiet kādu no muzejiem, mēģinot ieraudzīt īsta ziloņkaula izstrādājumus.

Idejas dāvanām: lai gan īsta ziloņkaula izmantošana nav ieteicama ētisku apsvērumu dēļ, jūs joprojām varat atrast nozīmīgas dāvanas, kuras iedvesmojusi ziloņkaula krāsa un tekstūra. Apsveriet dāvināt elegantu ziloņkaula krāsas sveču komplektu vai mākslas darbu ar ziloņk

15 gadu kāzu jubileja: stikla (kristāla) kāzas

Simbolisms: kristāls simbolizē skaidrību un caurspīdīgumu, kas simbolizē sapratnes un komunikācijas dziļumu, kas attiecībās sasniegts piecpadsmit laulības gados.

Idejas svinībām: savā piecpadsmitajā jubilejā izbaudiet kristāla eleganci un spožumu, plānojot īpašu vakaru kopā. Noorganizējiet romantiskas vakariņas izsmalcinātā restorānā. Alternatīvi, variet arī sarīkot vakariņas mājās ar kristāla galda piederumiem un mirgojošām gaismiņām, lai radītu maģisku atmosfēru.

Idejas dāvanām: pārsteidziet pāri ar izsmalcinātām kristāla un stikla dāvanām, kas atspoguļo attiecību mūžīgo skaistumu - vāzes ar ziediem vai kristāla šampanieša glāzes. 

Kāzu gadadienas: nosaukumi, idejas svinībām un dāvanām

20 gadu kāzu jubileja: porcelāna kāzas

Simbolisms: šī kāzu jubileja atspoguļo jūsu attiecību smalko raksturu un simbolizē skaisto dzīvi, kuru jūs un jūsu partneris esat izveidojuši kopā.

Idejas svinībām: noorganizējiet izsmalcinātu atpūtu kādā skaistā viesnīcā vai viesu namā, apmeklējiet kādu skaistu koncertu vai izrādi. Vai izpriecājieties kopā ar radiem un draugiem, uzrīkojot kopīgus svētkus ar saviem mīļajiem mežģīnu tematikā.

Idejas dāvanām: apsveriet iespēju dāvināt skaistu porcelāna trauku komplektu, smalku porcelāna figūriņu vai ar rokām apgleznotu tējas komplektu, lai kā pāris varētu baudīt klusus brīžus kopā. 

25 gadu kāzu jubileja: sudraba kāzas

Simbolisms: sudrabs simbolizē tīrību, spēku un laulības spožumu, kas pastāvējusi jau divdesmit piecus gadus.

Idejas svinībām: godiniet savu 25. gadadienu ar svinībām, kas mirdz tikpat spoži kā sudrabs. Plānojiet greznu ballīti ar sudraba tematikas rotājumiem, piemēram, sudraba baloniem, galdautiem un centrālajiem elementiem. Uzaiciniet savus tuviniekus dalīties priecīgajā notikumā un atcerēties cieši lolotas atmiņas no pēdējiem divdesmit pieciem gadiem. Apsveriet iespēju atjaunot savus solījumus sirsnīgā ceremonijā.

Idejas dāvanām: dāviniet pārim sudraba tēmā ieturētas dāvanas, kas atspoguļo viņu mīlestības dziļumu un vērtīgumu. Apsveriet iespēju izvēlēties elegantu sudraba svečturu komplektu, sudrabotu foto rāmi, kas parāda kādu lolotu mirkli no kopā pavadītā laika.

30 gadu kāzu jubileja: pērļu kāzas

Simbolisms: pērle simbolizē gudrību, retumu un skaistumu, kas kā apslēpts dārgums atrasts trīsdesmit laulības gados.

Idejas svinībām: nosviniet savu 30. kāzu gadadienu, aptverot mūžīgo pērļu elegances tēmu. Ieplānojiet romantisku atpūtu kādā piekrastes galamērķī vai sarīkojiet intīmas vakariņas ar ēdienkarti, kurā iekļauti ēdieni no pērļu kuskusa vai austerēm.

Idejas dāvanām: apsveriet iespēju iegādāties satriecošu pērļu kaklarotu vai auskaru, pērlēm rotātu foto rāmi vai perlamutras krāsas dāvanas. 

35 gadu kāzu jubileja: koraļļu kāzas

Simbolisms: Koraļļi simbolizē aizsardzību, attiecību ilgstspējību un trīsdesmit piecus gadus ilgas laulības dinamisko skaistumu.

Idejas svinībām: godiniet savu 35. gadadienu, izbaudot koraļļu skaistumu ar kādu ilgi gaidītu ceļojumu. Ieplānojiet romantisku atpūtu uz tropisku vai eksotisku galamērķi ar koraļļu rifiem, kur kopā varēsiet izpētīt zemūdens pasauli, snorkelējot vai nirstot ar akvalangu. Variet arī rīkot tematiskas vakariņas mājās ar koraļļu krāsas dekorācijām un ēdienkarti, kas piepildīta ar jūras velšu delikatesēm. 

Idejas dāvanām: apsveriet iespēju dāvināt koraļļu iedvesmotas rotaslietas, piemēram, kaklarotu vai rokassprādzi ar koraļļu motīviem, koraļļu tēmā ieturētu gleznu vai pasniedziet kā dāvanu ziedojumu koraļļu aizsardzības organizācijai.

40 gadu kāzu jubileja: rubīna kāzas

Simbolisms: rubīns simbolizē aizraušanos, mīlestību, labklājību un četrdesmit gadus ilgušas laulības ugunīgo intensitāti.

Idejas svinībām: nosviniet savu 40. gadadienu ar kaislīgiem un neaizmirstamiem svētkiem. Ieplānojiet romantisku atpūtu galamērķī, kas pazīstams ar rubīnsarkanajiem saulrietiem vai sarīkojiet grandiozas svinības ar ģimeni un draugiem ar rubīna tēmas rotājumiem un kokteiļiem.

Idejas dāvanām: savam partnerim vari dāvināt dārglietas ar rubīniem, kā viesis vari aprobežoties ar dārgakmeņa krāsās ieturētu dāvanu, kā arī jebko, kas pāri, gadu laikā iepazīstot, liekas viņiem vispiemērotākā dāvana.

45 gadu kāzu jubileja: safīra kāzas

Simbolisms: safīrs simbolizē lojalitāti, uzticēšanos un dziļo saikni, kas starp pāri radusies četrdesmit piecu gadu garumā.

Idejas svinībām: godiniet šo gada dienu atceroties aizgājušos laulības gadus, apskatiet kāzu dienu bildes un kopīgi atcerieties kuriozus.

Idejas dāvanām: pārsteidziet savu partneri ar pārdomātām dāvanām, kuras iedvesmojis safīra skaistums un simbolika. Uzdāviniet pāra mājai skaistu safīra krāsas interjera priekšmetu, piemēram, vāzi vai bildes rāmi, lai tas kalpotu kā ilgstošs atgādinājums par pāra mīlestību.

Kāzu gadadienas: nosaukumi, idejas svinībām un dāvanām

50 gadu kāzu jubileja: zelta kāzas

Simbolisms: zelts simbolizē spēku, labklājību un ilgstošu mīlestību piecdesmit gadus ilgā laulībā.

Idejas svinībām: nosviniet savu 50. kāzu gadadienu grandiozā stilā, godinot savas mīlestības un apsolījuma zelta pagrieziena punktu. Plānojiet greznas svinības ģimenes un draugu lokā ar zelta tematikas dekorācijām, greznu banketu un dzīvo mūziku, lai dejotu visu nakti pie iemīļotām melodijām.

Idejas dāvanām: pārsteidziet savu partneri ar ekstravagantām zelta dāvanām, kas simbolizē jūsu attiecību bagātību un dziļumu. Ja esi viesis, tad palutini laulātos ar to, ko viņi vēlas - ceļojums, noorganizēta ballīte ar radiem un draugiem, vai varbūt viņiem vissvarīgāk ir redzēt visu ģimeni sanākam kopā.

55 gadu kāzu jubileja: smaragda kāzas

Simbolisms: smaragds simbolizē piecdesmit piecus gadus ilgās laulības harmoniju, izaugsmi un mūžīgu mīlestību.

Idejas svinībām: ieplānojiet romantisku atpūtu galamērķī, kas pazīstams ar smaragda zaļajām ainavām, kur varat izpētīt dabas takas, baudīt gleznainus skatus un kopā radīt jaunas atmiņas. 

Dāvanu idejas: pārsteidziet savu partneri ar jēgpilnām dāvanām, kuras iedvesmojis smaragda zaļais skaistums. Dāviniet pārim smaragda augu, kas simbolizē izaugsmi un atjaunošanos, vai greznu smaragda krāsas sveci, lai radītu relaksējošu atmosfēru mājās. 

60 gadu kāzu jubileja: dimanta kāzas

Simbolisms: dimants simbolizē spēku, izturību un ilgstošu mīlestību.

Idejas svinībām: nosviniet savu 60. gadadienu ar patiesi ievērojamām svinībām, kas ir retā un vērtīgā dimanta cienīgas vai izplānojiet ceļojumu uz kādu pilsētu, kas pazīstama ar dimantu industriju.

Dāvanu idejas: dimanta kāzu jubilejā variet dāvināt gan rotaslietas, gan dimantu tēmā ieturētas spožas dāvanas.

65 gadu kāzu jubileja: dzelzs kāzas

Simbolisms: laulība ir neuzveicama un stipra kā dzelzs, kas kalts mūža garumā.

Idejas svinībām: nosviniet savu 65. gadadienu ar tuviniekiem, dalieties ar savu atttiecību pieredzi un baudiet kopīgā darba augļus, skatoties uz bērniem un mazbērniem.

Dāvanu idejas: 65 gadu kāzu jubilejā variet pārim dāvināt gan rotaslietas, gan dažādas dāvanas, kas izturēs laika zobu, tāpat kā šīs attiecības.

70 gadu kāzu jubileja: briljanta kāzas

Simbolisms: briljanta kāzas jeb 70 gadu kāzu jubileja pierāda to, ka pāra attiecības ir nospodrinātas, jo briljants ir noslīpēts dimants. 

Idejas svinībām: nosviniet savu 70. gadadienu kopā ar tuviniekiem, šoreiz lieciet, lai viņi noorganizē jūsu svētkus, sagatavo jūsu mīļākos ēdienus un dalās ar pieredzi un stāstiem, kas viņiem ir kopīgi ar jums.

Dāvanu idejas: 70 gadu kāzu jubilejā dāviniet viens otram visu to, kas sasildīs otra sirdi, tāpat arī viesi, kas ierodas svinībās var dāvināt skaistas piemiņas lietas, kas jums saistās ar pāri.

Svinot kārtējo mīlestības un kāzu jubilejas gadu, iedvesmojiet apkārtējos ar sava laulības solījuma spēku. Daudz laimes kāzu gadadienā skaistajam pārim!

Kāzu gadadienas: nosaukumi, idejas svinībām un dāvanām

Vairāk ideju

Seko mums Instagram #ŠEITDZĪVOSVĒTKI

.. Girl .. Or.. Boy... Un arī lielām meitenēm patīk vienradži Nav puišu un meiteņu krāsas - ir vienkārši mīļākās krāsas ❤️ Starp mums meitenēm runājot

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

UZMANĪBU! PIEDĀVĀJAM ARĪ HĒLIJA BALONU PIEGĀDI NO VEIKALA RĪGĀ - JAU TAJĀ PAŠĀ DIENĀ!