Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Pirmās skolas dienas ballīte

2019/08/16Party Inbox

 

Visiem zināms, ka ikgadu 1. septembrī sākas jauns mācību gads, un tautā dēvētā “zinību diena” ir lielā diena šī gada sākumam. Liela diena šī ir tiem, kuri agtriežas skolas gaitās, bet vēl lielāks notikums šī diena ir pašiem mazākajiem -  tiem, kuri sāk savas skolas gaitas no 0. Protams, bērnudārzi un sākumskolas pirmstam, tomēr tieši “lielā skola” mazajiem liek domāt, ka nu ir lieli un mācīsies kopā ar pieaugušajiem. Vai Tu atceries savu pirmo skolas dienu ar lielo asteru pušķi rokās, kurš paredzēts Tavai jaunajai klases audzinātājai? Vai atceries savas  izjūtas, ieraugot tos simtus bērnu un kā šaudījās domas, kad ieraudzīji savus jaunos klasesbiedrus no kuriem nepazini gandrīz nevienu? Pirmo lielo skolas somu ar dienasgrāmatu, kurā , ar mammas skaisto rokrakstu ierakstīts tieši Tavs vārds? Un lielo penāli ir varavīksnes krāsas pildspalvām? :) Mazliet nostaļģiski vai ne?

Pirmās skolas dienas ballīte

Bet ko nu par to :) Esam papētījuši, ka šogad Latvijā  jaunās skolas gaitas uzsāk vairāk kā 11000 bērnu. Iespaidīgi vai ne? Un tieši tādēļ, ir nu jau augusta vidus un ir jāsāk domāt un plānot šo lielo dienu. Šī diena ir tiešām emocijām bagāta, un, mūsuprāt, vecāku lielais uzdevums ir padarīt to atbildīgu, bet tajā pašā laikā tā – lai šī diena atmiņās saglabājas pozitīvi :) Vai esat plānojuši, kā pavadīsiet dienu pēc svinīgā pasākuma jaunajā skolā? Vai varbūt jau esat ko izdomājuši kopā pārējiem vecākiem? Mēs teiktu, ka varbūt šī ir diena, kad būtu vērts tiešām apdomāt opciju uzrīkot ballīti kopā ar jaunajiem – jo kūku mājās Jūs visa gada laikā kopā paēdīsiet ne vienu vien reizi, vai ne? Kā mēs teiktu – paspēsiet! :)  Ja arī vēl nepazīsti sava bērna jauno klasesbiedru vecākus – mūsdienu tehnoloģijas ir tik ļoti attīstītas, ka saorganizēt un salikt visiem galvas kopā nebūt nebūtu grūti – piemēram, whatsapp grupa?  Mazliet kreatīvās izdomas, garākas vakaru sarakstes, pāris tikšanās un Jūsu mazie censoņas šo dienu atcerēsies vēl ilgi, un jau nākošajā dienā uz skolu ies ar prieku, jo jau būs iepazinušies sava starpā :)

Tālāk mēs apskatīsim pāris idejas Jūsu pirmā septembra svētkiem!

 

 

5 idejas – ballīte pirmajai skolas dienai.

Pikniks pie dabas.

Lielākais pluss pirmajam septebrim pilnīgi  noteikti ir tas, ka vizbiežāk laikapstākļi ir atbilstoši tam, lai šos burvīgos un tik ļoti nozīmīgos svētkus atzīmētu svaigā gaisā un protams lieliskā kompānijā un izcilā noskaņojumā. Party Inbox svētku ekspertu, kā viens no ieteikumiem, varētu būt – pikniks pie dabas. Lieliska iespēja uzorganizēt atvadu balli vasarai, vienlaicīgi sasveicinoties ar jauno mācību gadu. Izvēlies vietu, kur arī mazajiem censoņām būtu interesanti. Varbūt tas ir parks, vai klusāks nostūris, kurā ir iespēja pat tikt pie galdiņa? Varbūt tā ir vieta, kur netālu ir arī rotaļu laukums ? Esi kreatīvs vietas izvēlē un tālāk jau sekos detaļas :) Rīkojot pikniku , atceries, ka šie svētki ir paredzēti jaunajiem skolniekiem, un ir jāpiedomā pie interesantām un jautrām detaļām. Detaļas – te mēs domājām pat uzkodas un to, kā tās tiek pasniegtas. Mazi interesanti uzkodu kociņi, iepakojumi ēdienam, kurus esat izvēlējušies. Ļaujieties krāsām , interesantu griezumu kastītēm, maisiņiem un pat šķīvīšiem – kuri arī noteikti var būt krāsaini un rakstaini. Protams, izvēloties krāsainu atribūtiku – padomā par to, lai krāsas gaumīgi miksējas kopā.

Pirmās skolas dienas ballīte

 

 

Cipari un burti Tavā ballītē.

Arī Tu noteikti atceries, ka Tavas skolas gaitas, lielās gudrības aizsākās ar klasisko Ābeci vai ne?  Kā burti likās kopā un par vārdiem pārtapa. Kā vārdi teikumos izauga. Kā ābolus mācijies skaitīt kopā un no 5 konfektēm četras atņēmi :)  Tad nu ideja – lai top pirmā septebra ballīte tiem cipariem  un burtiem par godu :)  Protams, ne vienmēr ir  viegli atrast konkrētu tēmu atribūtus, bet mēs iesakām veidot dekoru elementus pašiem, vai būt kreatīviem, nevis izvēlēties, piemēram, traukus ar burtiem un cipariem, bet izvēloties vienkrāsainos traukus un dekorus ,papildinot tos ar dažādām detaļām – uzkodu kociņi ar burtiņiem, galda dekori burtu vai ciparu formā. Varbūt akcentam lielie folija piepūšamie burti – A, B, C ? Pūt hēlija balonus un to lentiņās sasien klāt burtiņus un ciparus. Un, starpcitu, nenovērtē par zemu dažādos “krāmu tirdziņus” – tiešām daudz un dažādu izcilu akcentu tur var sameklēt :)

Pirmās skolas dienas ballīte

 

 

Supervaroņu ballīte.

Varbūt gluži pretēji – īsti negribas pīt iekšā tik daudz tās tēmas par pirmo septembri un ļaut baudīt pēdējo neitrālo ballīti pirms lielās skolas gaitām . Pierasts, ka dzimšanas dienas ir veltītas kādai konkrētai tēmai, bet nu šī būtu tā iespēja pamiksēt kopā. Mēs, kā variantu varētu  ieteikt – supervaroņu balli. Kapēc šāds ieteikums- mēs to mazajiem censoņām paskaidrotu pavisam vienkārši – ka viņi nu vecākiem ir kā mazie supervaroņi, kuri tiešām lielu darbu nu uzsāks un par “bēbīšiem” vair saukt nedrīkstēsim :) Protams, jaunie klasesbiedri ir dažādām interesēm un, loģiski, ka gan puiši gan meitenes. Ļauj vaļu fantāzijai – atrodot kādu tēmu kopsaucēju pamiksē piemēram Supermena , Betmena  un “Suņu patruļas” tēmu?  Liekas mikss vai ne? Nebūt ar ne – izvēlies kādu kopējo krāsu visām Tevis izvēlētajām tēmām un spēlējies vairāk ar šī divām – trim krāsām – tematiskus liekot tikai akcentus – piemēram traukus vai pat tikai balonus? Varbūt izveido 3 uzkodu galdiņus un katru noformē savādāk?

Pirmās skolas dienas ballīte

 

Spēļu vakars bērniem.

Līmēt, zīmēt, griezt un rakstīt - tieši šīs ir tās leitas, kuras ļoti labprāt dara pirmās klases vecuma bērni :) Un kāpēc ne ballīti šaja stilā? Rīko aktīvo vakaru. Varbūt pasmelies idejas internetā par bērnu spēlēm un  aktivitātēm šajā vecumā? Vai varbūt uztici katram no vecākiem izdomāt vienu aktivitāti – un kopā aktivitātes sanāks gana daudz, lai izklaidētu  mazos vairāku stundu garumā. Svarīģi – sadalīt savā starpa aktivitāšu stilu, lai beigās neveidojas situācija, ka bērni visu vakaru griež un līmē. Varbūt izvēlies aktivitātes grupās. Vecāki -  sadaliet bērnus  komandās Jūs paši – puišus ar meitenēm kopā :) Ļauj lai pirmklasnieki iepazīstas savā starpā saliedējoties. Paralēli šīm aktivitātēm neaizmirsti par ēdienu, dzērieniem un uzkodām , kurus pasniedz skaisti  - jautros šķīvjos, uzkodu trauciņos. Dekorē ar dažādiem uzkodu kociņiem utt.  Varbūt simboliskas dāvaniņas aktivitāšu uzvarētājiem?  Lai izdodas :)

Pirmās skolas dienas ballīte

 

Ekskursijas tipa ballīte.

Svētku eksperti gremdējas atmiņās, ar kādu prieku kādreiz tika gaidītas eksursijas, kad skolniekiem tiek dota iespēja visiem kopā atiet no ikdienas :) Varbūt šī ir ideja arī pirmā septembra svētkiem. Eksursija - mēs nebūt nedomājam tālus pārbraucienus uz otru Latvijas galu :) Esat pārsvarā no Rīgas? Varbūt brauciet kopā uz Zooloģisko dārzu? Dzīvojat tuvu Sinevillai? Kapēc ne?? Mhm, bet varbūt dinozauru parks? Runā, ka tur esot interesanti :) Un atkal jau, vecāki, liekam galvas kopā un plānojam izbraucienu. Varbūt ir vērts padomāt par speciāla autobusiņa nomu? Pagatavojiet bērniem picas vai hotdogus, augļus uz kociņiem utt. Sagatavojiet laikus uzkodiņas kastītēs, lai dienas laikā par to vairs nav jāraizējas :) Arī šīs detaļas domājot –traukus un simboliskus aksesuārus variet pieskņot ekskursijas tēmai. Respektīvi, brauciet uz zooloģisko dārzu un trauciņus izvēlaties džungļu tēmā vai ar zvēriņiem :) Ļaujiet vaļu fantāzijai!

Pirmās skolas dienas ballīte

 

Ceram, ka Jums noderēja kāds no mūsu ieteikumiem un idejām :) Lai Jums skaista pirmā skolas diena kopā ar mazajiem censoņām un veiksmīgs mācību gads !  :)

 

PARTY INBOX svētku eksperti

Vairāk ideju

Seko mums Instagram #ŠEITDZĪVOSVĒTKI

.. Girl .. Or.. Boy... Un arī lielām meitenēm patīk vienradži Nav puišu un meiteņu krāsas - ir vienkārši mīļākās krāsas ❤️ Starp mums meitenēm runājot

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

UZMANĪBU! PIEDĀVĀJAM ARĪ HĒLIJA BALONU PIEGĀDI NO VEIKALA RĪGĀ - JAU TAJĀ PAŠĀ DIENĀ!