Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

2020/08/10Party Inbox

Zināms, ka daudzu dzērienu un ēdienu garšu un aromātu pilnībā izbaudīt iespējams tikai tad, ja tos pasniedz attiecīgās formas un lieluma traukos, taču arī krāsa ietekmē garšas kārpiņas un cilvēku ēšanas paradumus.

Spānijā veikts pētījums liecina, ka karstā šokolāde, kas pasniegta oranžā vai tumši bēšas krāsas tasītē garšo labāk nekā, ja to servē sarkanās vai baltās krūzēs. Savukārt dzēriens no krēmkrāsas vai rozā krūzēm garšo saldāk nekā tad, ja to dzer no citas krāsas krūzēm, bet pikanti ēdieni garšo labāk, ja tiek pasniegti sarkanu toņu traukos!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

"Mēs esam tas, ko mēs ēdam" - tā teica mūsu senči. Bet, piemēram, japāņi uzskata, ka cilvēka dzīvē galvenais ir ne tikai tas, ko viņš ēd, bet arī tas, kā viņš ēd! Psihologi ir atraduši smalku saistību starp to, kā galda piederumi un trauki ietekmē noskaņojumu maltītes baudīšanas laikā un pašu apetīti. Fakts ir tāds, ka cilvēka uztvere par dažādām krāsu shēmām var ietekmēt viņa emocionālo stāvokli dažādos veidos - tāda ir organisma būtība - atliek tikai izvēlēties pareizo šķīvīti un krūzīti. Seno tradīciju pazinēji apgalvo, ka galda klāšana maģiski ietekmē tos, kas sēžas pie tā, kā arī galveno lomu tajā spēlē trauku krāsa. Galvenais ir pareizi ievērot krāsu līdzsvaru un lietot tādus traukus, kas šobrīd spētu sildīt tavu dvēseli un radīt komfortu un patīkamu atmosfēru!

Kādu trauku krāsu izvēlēties?

Baltas krāsas galda klājums un dekorācijas – šķiet, ka baltā krāsa ir parasta un neinteresanta, taču tieši baltā krāsa ļoti labi izceļ jebkāda ēdien skaistumu, īpaši ja ēdiens gatavots no dažādiem spilgtiem produktiem! Ir pierādīts, ka baltā krāsa uzlabo apetīti, kā arī baltā šķīvī pasniegtie ēdieni šķiet gardāki. Savukārt baltas krāsas trauki ar zaļu zīmējumu ir lieliski piemēroti brokastīm, tie sniedz spēku, mundrumu un enerģiju!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Melnas krāsas galda klājums un dekorācijas – no estētiskā viedokļa , melnas krāsas trauki šķiet ļoti eleganti un gaumīgi, taču melnas krāsas traukiem piemīt apetītes samazinošs efekts. Melnas krāsas traukos īpaši labi izskatās baltas un gaišas krāsas ēdiens, piemēram dažādas tortes, kūkas un saldējumi!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Dzeltenas krāsas galda klājums un dekorācijas – Saules stariem apspīdēta un skaidri saprotama krāsa, kas neatstāj vietu šaubām un nedrošumam. Tajā nav ļaunuma- tikai dabiskums un pozitīvisms! Galds, kurš būs servēts ar dažādiem dzeltenās krāsas piederumiem un traukiem, vienmēr izskatīsies lieliski – mājīgi, kārtīgi un saulaini!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Oranžas krāsas galda klājums un dekorācijas – šī krāsa patiesi uzlabo noskaņojumu, līdz ar to nodrošina labu atmosfēru, tāpēc nebrīnieties, ja jūsu viesi jūtas pie jums ļoti komfortabli un ilgāk uzkavējas!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Zaļas krāsas galda klājums un dekorācijas jūsu galda klājumā sniegs svaiguma un tīrības sajūtu. Tāpēc pie galda ar zaļas krāsas traukiem uzturēties būs patīkami, varēsiet atslābināties un izbaudīt kompāniju!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Sarkanas krāsas galda klājums un dekorācijas
– sarkanas krāsas trauki viennozīmīgi ir lielisks akcents galda klājumam! Sarkanā krāsa piesaista acu skatienus un sniedz enerģiju, tāpēc ieteicams sarkanu krāsu izmantot galda klājumā dažādās enerģiskās ballītēs - šī krāsa palīdzēs jūsu viesiem ilgāk saglabāt dzīvesprieku un mundrumu!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Rozā krāsas galda klājums un dekorācijas –šī krāsa galda klājumā var izskatīties arī  interesanti un pat neierasti, uzmanību piesaistoša, ja izvēlas pareizos toņus un to kombinācijas! Maigi rozā krāsa ir ļoti viegla un acīm patīkama krāsa, kas rada mierīgu noskaņu, tāpēc tā ir ļoti piemērota mierīgām pasēdēšanām.

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Zilas, gaiši zilas un violetas krāsas galda klājums un dekorācijas – šīs ir aukstas krāsas, tāpēc šādu krāsu traukos labāk ir servēt kādas aukstās uzkodas, salātus un desertus.

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Ak, jā! Formas! Formām arī ir liela nozīme!

  • Apaļie trauki - labāk koncentrē enerģiju pats par sevi, aizsargā ēdienu no negatīvās enerģijas.
  • Kvadrātveida trauki – ēdiena baudītāju padara stingrāku un apņēmīgāku, tātad, ja pēc dabas esat kautrīgs, ēdiet no šādiem traukiem!
  • Trauki ar asiem stūriem piešķirs asumiņu un neierastu galda klājumu! Pat, parasta svaiga gurķa šķēle, kas tiks pasniegta uz asa leņķa trauka sniegs asāku efektiņu!

Kā trauku krāsa ietekmē mūsu noskaņojumu un ēdiena garšu?

Lai svētku galdu padarītu īpaši iespaidīgu - dažādas krāsas, dažādas formas, dažādu dizainu - traukus iespējams kombinēt! Ļaut vaļu fantāzijai un radošai izpausmei, atmest aizspriedumus – veido iespaidīgu galda klājumu, izmantojot košas krāsas, trakas krāsu kombinācijas, piemēram, vienā galda klājumā var izmantot zilu, zaļu, violetu un dzeltenu krāsu!

Vairāk ideju
Helovīns! Helovīns!
2020/10/22
Party Inbox
Ziemassvētku kalendārs - 10 idejas. Ziemassvētku kalendārs - 10 idejas.
2019/11/22
Party Inbox

Seko mums Instagram #ŠEITDZĪVOSVĒTKI

.. Girl .. Or.. Boy... Un arī lielām meitenēm patīk vienradži Nav puišu un meiteņu krāsas - ir vienkārši mīļākās krāsas ❤️ Starp mums meitenēm runājot

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

UZMANĪBU! PIEDĀVĀJAM ARĪ HĒLIJA BALONU PIEGĀDI NO VEIKALA RĪGĀ - JAU TAJĀ PAŠĀ DIENĀ!