Iepatikušās preces
Mans profils

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

2022/11/04Party Inbox

Valsts svētku dekoru idejas, tradīcijas un ēdieni

Novembris Latvijā ir īpašs laiks, kad visā Latvijā norisinās dažādi valsts svētkiem veltīti pasākumi - koncerti, parādes un izstādes. Tas ir arī laiks, ko mīlam pavadīt kopā ar ģimeni un bērniem, kopīgi gatavojot tradicionālus ēdienus, dekorējot māju un iesaistoties ar Latvijas dzimšanas dienas svinībām saistītos pasākumos. Party Inbox ir apkopojis dažādas tradicionālas un netipiskas valsts svētku dekorācijas un ēdienu idejas, kas pavisam noteikti raisīs patriotisku noskaņojumu Tavās mājās!

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

Latvijas svētku dekori un rotājumi

Latvijas dzimšanas dienas rotājumi bieži saistās gan ar kādu īpašu vakariņu galda noformējumu, gan piespraustu karodziņu pie mēteļa, kā arī ar dažādiem gaismas dekoriem, kas šajā tumšajā laikā ienesīs īpašu atmosfēru. Patiesi 18. novembri svinot, nepietiek vien ar valsts karoga izkāršanu, jo vēlamies māju dekorēt ar ko latvisku un patriotisku! Party Inbox ir apkopojis dažādas vienkāršas 18. novembra dekorācijas, kas neprasīs īpašu piepūli, bet padarīs svētku laiku īpašāku.

1. Izvēlies svētkiem piemērotas krāsas

Mūsuprāt, pirmais solis, izvēloties valsts svētku dekorus, ir izvēlēties krāsu gammu kādā vēlies savu mājokli rotāt. Latvijas svētku noformējums pārsvarā veidots izvēloties karoga krāsas. Ja izvēlies iet tradicionālo ceļu, izvēlies sarkano un balto krāsu kā pamatu dekorāciju veidošanai. Ja tomēr vēlies netipiskākus rotājumus, vari izvēlēties rotājumus arī citās krāsās. Piemēram, zelta krāsu, simbolizējot mūsu valsts bagāto pagātni vai dabīgus toņus un materiālus, kas simbolizē latviešu tradīcijas, kas saistītas ar dabas godāšanu.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

2. Sveces un gaismiņas - valsts svētku noformējuma elements

Mūsuprāt, valsts svētku rotājumi nebūtu iedomājami bez svecēm un citiem gaismas objektiem! Veido skaistus gaismas dekorus uz loga palodzes, lai priecētu garāmgājējus, iegādājies sveces tumši sarkanā un baltā krāsā un izveido īpašus galda rotājumus. Iegādājies sveces svētku krāsās, ievieto tos skaistos svečturos vai burciņās, apsien tās ar kādu skaistu lentīti zelta vai karoga krāsās un 18. novembra dekors ir gatavs. Mūsu pedējā laika mīļākais dekors ir peldošās svecītes - piepildi stikla trauku ar zaļumiem, dzērvenēm vai ziedlapiņām un iegādājies peldošas svecītes, tas patiesi labi izskatīsies ikvienā mājā.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

3. 18. novembra svētku galds un tā noformējums

Latvijas dzimšanas diena nebūtu iedomājama bez kārtīgām un siltām vakariņām, tieši tāpēc nepieciešams īpaši padomāt gan par ēdienu, ko celsi galdā, gan kā noformēsi svētku galdu. Iesakām te pieturēties pie tās pašas krāsu gammas, kuru izmantosi iegādājoties arī citus 18. novembra rotājumus. Mūsu piedāvājumā atradīsi visdažādākās krāsas salvetes, kā arī galdautus, kas lieliski iederēsies jebkuru svinību organizēšanā. Ja vēlies iesaistīt savus viesus kādā interesantā aktivitātē, izvēlies vienkrāšainu galdautu, uz kura ikkatrs ciemiņš kā liels, tā mazs var uzrakstīt kādu skaistu novēlējumu Latvijai, paspilgtinot patriotiskas sajūtas. Uz šāda galdauta nebūs žēl uzlīmēt arī latvju zīmes (jumis, ūsiņš, zalktis) no dzērvenēm, čiekuriem vai zaļumiem.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

4. Latvijas dzimšanas dienas ēdieni

Pēdējais solis, kad gatavo valsts svētku galdu, ir izvēlēties kurus ēdineus tad pasniegt viesiem. Kas gan tie par svētkiem, ja mēs neparūpētos, ka uz galda stāv kāds trauks ar vārītiem zirņiem, cepti kartupeļi un štovēti kāposti! Atceries, ka arī ēdiens var kalpot kā Latvijas svētku noformējums, līdz ar to domā par klasiskām sarkanbaltsarkanām krāsām, izvēloties arī 18. novembra ēdienus. Cienā viesus ar kazas siera un biešu salātiem, rotā desertu ar dzērvenēm vai izvēlies celt galdā jau gadiem iecienīto siļķi kažokā.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

5. Papīra dekorācijas

Ja attopies, ka svētki jau tepat aiz stūra, bet 18. novembra dekori vēl nav sagādāti, atvieglo svētku procesu, iegādājoties jau gatavus papīra rotājumus. Izvēlies vienkāršus pie griestiem vai sienām karināmus rotājumus tevis izvēlētajās svētku krāsās un ātri vien pārveido savu mājokli, radot svētku atmosfēru ikkatrā istabā. Šos papīra rotājumus vari karināt un līmēt arī pie loga rūtīm, tādā veidā atgādinot arī citiem par svētku tuvošanos.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

6. Ziedi un dabas veltes

Ziedi patiesi rada svētku sajūtu, tāpēc, izvēloties Latvijas svētku noformējumu, uz galda vēlams novietot vāzē saliktus skaistus ziedus valsts karoga krāsās, piemēram, rozes. Ja vēlies Latvijas valsts svētku noformējumu izmantot arī citos svētkos, vari pie mums iegādāties dažādus mākslīgus rotājumus - čiekurus, zaļumus un sūnas.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

Populārākās Latvijas dzimšanas dienas tradīcijas un pasākumi

Lai gan novembris bieži saistās ar tumšāko rudens laiku, Latvijas svētku pasākumi palīdz izgaiņāt un izgaismot drūmo laiku. Atliek vien savākties kopā ar ģimeni un draugiem, saģērbties silti un apmeklēt kādu no Latvijas svētku pasākumiem. Lasi, kādas ir mūsu mīļākās 18. novembra tradīcijas. 

11. novembra svecīšu pasākums

Šajā datumā Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena un Bermontiādes gadadiena, godinot Brīvības cīņās un citos militāros konfliktos kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus. Lai gan šie svētki nav tieši saistīti ar Latvijas dzimšanas dienu, tie noteikti iesāk patriotisma nedēļu Latvijā. Katru gadu tūkstošiem cilvēku savācas savas pilsētas centrā, lai noliktu svecītes un pieminētu tos, kas cīnījušies par brīvu Latviju. Šis ir notikums, kas patiesi var priecēt sirdi un likt justies lepniem par valsti, kurā dzīvojam, jo ierasts, ka blakus svecīšu nolikšanas vietai tiek iekurti ugunskuri un tiek dziedātas patriotiskas dziesmas radot patiesi skaistu noskaņu.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

Lāpu gājiens

Kopš 2003. gada, par godu Latvijas dibināšanai, vairāki tūkstoši dalībnieku savācas kopā lai dotos kopīgā Lāpu gājienā. Gājiena mērķis ir pateikties un pieminēt brīvības cīnītājus. Lāpu gājiens liek izjust īstu patriotismu un lepnumu par Latviju, turklāt emocijas un vienotības sajūta, ko izjūti gājiena laikā, ir patiesi neaprakstāmas, jo vienu viet redzēsi vairākas paaudzes, kas apvienojušās viena mēŗka vadītas - vecvecākus, vecākus un bērnus.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

Ziedu nolikšana pie brīvības pieminekļa

Latvijas dzimšanas diena ir arī lielisks brīdis, lai iepazīstinātu pašus mazākos ģimenes locekļus ar svarīgiem Latvijas simboliem un kāpēc tieši svinam šos svētkus. Tāpēc iepazīstini mazos ar Brīvības pieminekli, pastāsti, kā un kāpēc tas tapis, ko tas simbolizē! Kopā sviniet valsts neatkarību un brīvību, noliekot ziedus pieminekļa pakājē un kas zina, varbūt paspēsiet noskatīties goda sardzes maiņas ceremoniju!

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

Apmeklē svētku parādi

Kas gan būtu 18. novembris bez kopīgas svētku parādes apmeklēšanas? Šis notikums pavisam noteikti paliks atmiņā ikvienam - militārā maršēšana, kurā plecu pie pleca soļo Latvijas karavīri, zemessargi, jaunsargi, ugunsdzēsēji, policisti un robežsargi, skan svinīga orķestra mūzika un notiek dažādi paraugdemonstrējumi!

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

Skaties svētku salūtu krastmalā

Skaistiem svētkiem seko skaists noslēgums! Kad ar ģimeni esat pasēdējuši pie svētku galda, pieēdušies gardus tradicionālus ēdienus un pavadījuši skaistu un piepildītu dienu, apmeklējot iepriekšminētos pasākumus, ir laiks kopā baudīt svētku salūtu.

Latvijas svētku dekori, tradīcijas un ēdieni

Vairāk ideju

Seko mums Instagram #ŠEITDZĪVOSVĒTKI

.. Girl .. Or.. Boy... Un arī lielām meitenēm patīk vienradži Nav puišu un meiteņu krāsas - ir vienkārši mīļākās krāsas ❤️ Starp mums meitenēm runājot

Vietne www.partyinbox.lv izmanto sīkdatnes. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, noklikšķiniet uz pogas "Es piekrītu" vai turpiniet pārlūkošanu. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm varat izlasīt mūsu konfidencialitātes politikā.

UZMANĪBU! PIEDĀVĀJAM ARĪ HĒLIJA BALONU PIEGĀDI NO VEIKALA RĪGĀ - JAU TAJĀ PAŠĀ DIENĀ!